Ноћни успон на Миџор - 20/21.07.2019.
Несвакидашњи планинарски подухват извело је четворо наших јунака - троје из "ајдучке дружине" из Зајечара, чланова Планинарсаког друштва "Преслап", и са њима и Жика Бранковић, почасни члан нашег Друштва. У ноћи између 20 и 21.јула 2019.године, ова храбра дружина попела се на Миџор (2169 м), највиши врх српског дела Старе планине, и на Миџору је дочекала излазак сунца. Успон је извршен стазом од планинарског дома Бабин зуб, која у летњим условима, наравно - преко дана, не претставља посебан изазов, и прилично је једнолична. Ноћу се, међутим, све мења, и све се другачије доживљава у мрклом мраку. Ноћ је била прилично хладна, требало је и то издржати. Призори изласка сунца, били су фасцинантни, сунце се помаљало са крајњег источног дела огромног масива Старе планине, и постепено, од одблеска и тачке, постало је једна огромна ватрена лопта.