Несвакидашњи планинарски подухват извело је четворо наших јунака - троје из "ајдучке дружине" из Зајечара, чланова Планинарсаког друштва "Преслап", и са њима и Жика Бранковић, почасни члан нашег Друштва. У ноћи између 20 и 21.јула 2019.године, ова храбра дружина попела се на Миџор (2169 м), највиши врх српског дела Старе планине, и на Миџору је дочекала излазак сунца. Успон је извршен стазом од планинарског дома Бабин зуб, која у летњим условима, наравно - преко дана, не претставља посебан изазов, и прилично је једнолична. Ноћу се, међутим, све мења, и све се другачије доживљава у мрклом мраку. Ноћ је била прилично хладна, требало је и то издржати. Призори изласка сунца, били су фасцинантни, сунце се помаљало са крајњег источног дела огромног масива Старе планине, и постепено, од одблеска и тачке, постало је једна огромна ватрена лопта.

Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
Download
 
 
Powered by Phoca Gallery